Ściernica ceramiczna 98C - węglik krzemu czarny.
Jest materiałem ściernym o wyższej twardości niż elektrokorund, ale w porównaniu z nim jest znacznie bardziej kruchy.
Ziarna węglika krzemu mają ostre krawędzie i ostre naroża, wskutek czego narzędzia ścierne z niego wykonane mają dobrą skrawność, dobrą zdolność zagłębiania się w obrabianą powierzchnię.
Typowe przykłady zastosowania:
- szlifowanie kruchych stopów żelaza z węglem, żeliwa.
- szlifowanie metali kolorowych np. aluminium, stopów, np. brązu i innych.
- obróbka materiałów niemetalicznych takich jak: beton, kamień, ceramika, szkło, tworzywa sztuczne, guma.
- stosowany jest również do obróbki węglików spiekanych.
Dane Techniczne:
- Kształt: T1
- Średnica: 150 mm
- Grubość: 20 mm
- Średnica otworu: 20 mm
- Ziarno: C - szara
- Grubość ziarna: 80
- Twardość: K
Informacja o bezpieczeństwie
Ewentualne ostrzeżenia oraz wskazówki dotyczące bezpieczeństwa, znajdują się w instrukcji obsługi. Instrukcję obsługi można pobrać ze strony producenta.
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.